15.8.2017 13.00

Seurakuntamme on saanut elokuussa uuden pastorin

Pastori Kari Pölönen on aloittanut työn seurakuntamme pastorina 1.8.2017. Hänet siunataan tehtävään ehtoollistilaisuudessa sunnuntaina 6.8. Samalla seurakunnan jäsenyyteen liitetään puoliso Tuula. Tuulan sydämellä on aloittaa monikulttuurinen lapsityö.

Pölöset ovat toimineet hengellisen työn tehtävissä vuodesta 1980 alkaen. He ovat palvelleet seurakuntia Joensuussa, Punkaharjulla, Imatralla, Savonlinnassa ja Äänekoskella. 1991 - 1997 Pölösten perhe oli Imatran helluntaiseurakunnan lähetteinä Venäjän Karjalassa.

Tervetuloa tulojuhlaan ja tutustumaan Pölösiin seurakunnan toiminnan yhteydessä myös myöhemmin.

Voit tutustu Kariin myös Facebookissa. Hän on tunnetusti aktiivinen virtuaalimaailmassa.

Karin yhteystiedot:

p. 0400 173 365, sähköposti: kari.polonen(at)gmail.com